
Bardzo smaczny i atrakcyjnie wyglądający deser w pucharkach z popularnymi ciasteczkami Oreo. Deser jest bardzo łatwy i szybki do wykonania. Idealny deser na każda okazje. Swietny dodatek do “słodkiego stołu”

Składniki:
- 250 g serka mascarpone
- 300 ml śmietanki kremówki 30% – 36%
- 3 łyżki cukru pudru
- 2 standardowe opakowania ciasteczek Oreo lub według uznania
- 200 g mrożonych malin
- kilka świeżych malin do ozdoby
- kilka listków mięty
Wykonanie:
Każde ciasteczko rozdzielić i usunąć warstwę kremu. Można to zrobić za pomocą łyżeczki lub noża. Krem zebrać do osobnej miseczki a ciasteczka pokruszyć za pomoca blendera. Kilka ciasteczek zostawić do ozdoby.
Następnie zrobić krem: za pomoca miksera ubić śmietankę. W trakcie ubijania, do śmietanki dodać 2 łyżki cukru pudru, krem z ciasteczek oraz serek. Całość ubić na krem. Gotowy krem przełożyć do rękawa cukierniczego.

Rozmrożone maliny zblendowac z dodatkiem jednej łyżki cukru pudru a następnie przelać przez sitko, aby pozbyć się pestek.
Część pokruszonych ciasteczek rozsypać na dnie pucharków, w których będziecie serwować deser. Na warstwę ciasteczek wycisnąć porcję kremu, a krem polać odrobiną przetartych malin. Czynność powtórzyć do wykończenia składników. Patrz film.
Gotowy deser ozdobić ciasteczkami Oreo, świeżymi malinami i listkami mięty.
Deser podawać schłodzony.
Smacznego!
